DİĞER BAĞIMLILIK EĞİTİMLERİ

Bağımlılık akademisi olarak aşağıdaki başlıklarda eğitim veriyoruz. 

Motivasyonel Görüşme Teknikleri
Motivasyonel Görüşme Teknikleri tüm dünyada kabul edilmiş, kanıta dayalı bir yöntemdir. Bu eğitim uluslararası eğitici sertifikasına sahip olan Uz. Psk. Melike Şimşek ve Prof. Dr. Kültegin Ögel tarafından verilmektedir. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.motivasyonelgorusme.com sitesine bakabilir ve motivasyonelgorusme@gmail.com e-posta adresine yazabilirsiniz.

SAMBA Eğitimi
Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Programı (SAMBA); bağımlılığa yönelik bir grup çalışmasıdır. SAMBA uygulayıcısı olmak için bu eğitime katılmak gerekmektedir.

Kumar Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi
Bahis siteleri, yasal olmayan kumar siteleri; kumar bağımlılığının yaygınlaşmasına yol açtı. Kumar bağımlılığı tedavisi, uzun süreli bir tedavidir ve konuya ilişkin bilgili uzmanlar tarafından yürütülebilir. Temel kumar bağımlılığına yaklaşım eğitimi, bağımlılığa yaklaşım temel eğitimi içinde verilmektedir. Bu eğitim ise, daha ileri bir eğitim programıdır. 

Bağımlılıkta Farkındalık Terapisi Eğitimi
Farkındalık Terapisi (Mindfulness), dünyada bağımlılık alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.  Bağımlılıkta Farkındalık Terapisi Eğitimi, aşanda çalışan uzmanlara yöneliktir.
Bu eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için bagimlilikakademisi@gmail.com e-posta adresine yazabilirsiniz.

İnternet Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi
İnternet Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimine katılanların, aşağıdaki konularda bilgilenmesi hedeflenmektedir. İnternet bağımlılığı nedir? Kime internet bağımlısı diyoruz? Oyun bağımlılığı ve akıllı telefon bağımlılığı arasındaki farklar neler? Yaklaşım nasıl olmalı? Aileyle nasıl çalışılmalı? Eğitim, alanda çalışan uzmanlara yöneliktir. İnternet bağımlısı çocuğu olan ebeveynlere yönelik değildir. İnternet Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi 3 saat sürelidir.