BAĞIMLILIK AKADEMİSİ KURUCULARI

Prof. Dr. Kültegin Ögel 

Prof. Dr. Kültegin Ögel, uzun yıllardır bağımlılık alanında çalışmaktadır. Konuyla ilgili bir çok uluslararası makalesi, 12 adet kitabı ve çeşitli ödülleri vardır. Uzun yıllar AMATEM ve ÇEMATEM'de çalışmıştır. Halen Moodist Psikiyatri Hastanesinin tıbbi direktörlüğünü yapmaktadır. 

Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Bakanlığı gibi bakanlıklarda danışmanlık yapmıştır. Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin de danışmanlığını yürütmektedir.

SAMBA ve benzeri birçok bağımlılık programının geliştiricisidir. Halen İstanbul Kent Üniversitesinde ders vermektedir.

Daha fazla bilgi için web sitesine (www.ogelk.net) bakabilirsiniz.

 

 

Uz. Psk. Melike Şimşek

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü, ardından Londra’da bulunan Queen Mary University of London Ruh Sağlığı ve Psikolojik Terapiler Bölümünü bitirdi. Klinik Psikoloji alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Kadınlara ücretsiz psikolojik destek sunulan projelerde psikolog olarak yer aldı. Bu projeleri tanıtma ve geniş kitlelere duyurma amaçlı zaman zaman televizyon programlarına çıktı. Devlete bağlı merkezlerde bağımlı ve davranış bozukluğu olan çocuk ve ergen gruplarla çalıştı. 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Gelişim Psikolojisi, Psikolojiye Giriş, Görüşme Teknikleri, Bağımlılık ve Süpervizyon dersleri verdi. Hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve kitap bölümleri vardır. 

Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi’nde Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitici Eğitimi almış, merkezi Amerika’da olan The Motivational Interviewing Network of Trainers (MINT) üyesi olup Türkiye’deki sayılı sertifikalı Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğiticisinden birisidir. 

Ülke genelinde ve Kıbrıs’ta olmak üzere, sayısı 104’e ulaşan, bağımlılara ücretsiz psikolojik ve sosyal destek veren Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin müdürlüğünü yapmıştır. Halen Yeşilay’da danışman olarak çalışmaktadır. Bağımlılık alanında eğitim ve süpervizyonlar vermektedir. Aynı zamanda İstanbul Kadıköy’de bir psikoterapi merkezinde ağırlıklı olarak alkol ve madde bağımlılığı, anksiyete bozukluğu, depresyon, kişilik bozuklukları alanlarında danışan görmektedir. 

Daha fazla bilgi için web sitesine (www.melikesimsek.com) bakabilirsiniz.